Ezúttal némiképp szokatlan időpontban, a nemzeti ünnep következtében a hétvége első napján, szombaton lépett pályára NB III-as első keretünk a bajnokság 14. fordulójában. Hazai pályán fogadtuk a Szolnoki MÁV FC csapatát. Az elmúlt hetekben mindkét csapat gyengébben szerepelt, ennek tudatában mindenképp szerettük volna otthon tartani a bajnoki pontokat.

HÍREK: FC DABAS (NB III)

Meton-FC Dabas - Szolnoki MÁV FC (0:0)

Gól nélküli döntetlen és pontosztozkodás

Az első játékrészben főleg mezőnyben zajlott a játék, hazai oldalról több ígéretes támadást is láthatott a kilátogató közönség, de a befejezések nem igazán sikerültek. A vendégek is eljutottak párszor kapunkig, egy alkalommal pedig a kapufa segítette ki Berta kapusunkat.

A második felvonásban is hasonló mederben zajlott a mérkőzés. Érezhető volt, hogy egy gól eldöntheti a mérkőzést. Az utolsó 10-15 percben lüktetővé vált a játék, mindkét csapat szerette volna megszerezni a győzelmet. A mi oldalunkról az első félidőhöz hasonlóan ismét elhibázásra kerültek a helyzetek, a szolnokiak pedig egy alkalommal ismét a kapufát találták el.

Végül mivel nem született meg a győztes találat, így meg kellett elégedniük a feleknek a döntetlennel. Egy pontot tehát sikerült szereznünk, amely számunkra jelenleg a bajnokság 11. helyét jelenti.

A következő fordulóban már ismét vasárnap lépünk majd pályára, ellenfelünk a 8. helyezett Szekszárd csapata lesz idegenben.

Esemény: Bajnoki mérkőzés (NB III)
Időpont: 2022.10.22 (Szombat, 13:00)
Helyszín: Dabas, Wellis Sportpark

Meton-FC Dabas – Szolnoki MÁV FC 0:0 (0:0)
Gól: –

Meton-FC Dabas: Berta – Fritz, Forgács, Sziklási, Földes, Szabó L, Domokos, Kiss K, Tóth, Zsigmond, Lettner
Cserék: Balogh, Czerula, Pável, Csúri, Kókai, Lux, Karcag, Kiss, Molnár, Benkő, Ferenczy
Vezetőedző: Fehér Ádám
Stábtagok: Kemenes György, Takács Kornél, Vasvári Zoltán, Márkus Richárd