Vasárnap délután az NB III Közép csoport 2021/2022-es szezonjának utolsó fordulójára került sor. Ellenfelünk a MTK Budapest II fiataljai voltak. Volt miért visszavágnunk, ugyanis az őszi mérkőzésen a fővárosban sima győzelmet arattak ellenünk.

HÍREK: FC DABAS (NB III)

FC Dabas - MTK Budapest FC II (2:1)

Minden jó, ha a vége jó

Az első félidőben kombinatívan játszottunk, többet birtokoltuk a labdát, viszont a vendégek is eljutottak párszor a kapunkig. Igen korán, már a 8. percben meg tudtuk szerezni a vezetést. Egy szögletnél Kovács Péter emelkedett a legmagasabbra és 6 méterről a kapuba fejelt (1:0). A gól után mezőnyben gyűrték egymást a felek, komoly lehetőség nem igen alakult ki. A 42. percben egy komoly védelmi megingást használt ki az MTK, a nagy helyzetben nem is hibáztak (1:1). Gyakorlatilag a középkezdés után azonban sikerül ismét előnybe kerülnünk. Domokos a tizenhatos bal sarkából eleresztett lövése védhetetlenül vágódott a hosszú sarokba (2:1).

A második félidőben ismét főleg a mezőnyharc dominált, próbáltunk ugyan támadólag fellépni, viszont az ellenfelünk sem adta fel, és mindent elkövetett, hogy legalább az egyenlítést el tudja érni. Védelmünk állta a sarat, csupán a mérkőzés utolsó perceiben tudott kialakítani az MTK két komolyabb lehetőséget. Az egyik ilyen helyzetnél a hazai kapufa segített, a másiknál pedig a vendégek csatára kapkodta el a nagy helyzetet.

Összességében kijelenthető, hogy egy igen nehéz mérkőzésen sikerült győzelmet aratnunk egy fiatal és agilis MTK II ellen. Ezzel az összecsapással pedig le is zárult a bajnokság. Talán a szezon előtt ennél egy kicsit jobb helyezésre számítottunk, viszont az utolsó 3 mérkőzésen begyűjtött 7 bajnoki pont bizalomra adhat okot a jövőre nézve. Csapatunk a hétfői naptól nyári pihenőjét tölti. Nincs sok idő a pihenésre, de reménykedünk benne, hogy mindenki újult erővel fog megérkezni az első edzésre. Az 2022/2023-as bajnoki szezonra való felkészülés várható kezdete június 16.

Esemény: Bajnoki mérkőzés (NB III)
Időpont: 2022.05.29 (Vasárnap, 17:00)
Helyszín: Dabas, Wellis Sportpark

FC Dabas – MTK Budapest FC II (2:1)
Gól: Kovács P (8′), Domokos B (43′) ill. Balogh B (41′)

FC Dabas: Berta – Forgács, Márton, Pusztai, Domokos, Kovács, Ágoston, Puskás, Kiss, Dudás, Hatvani
Cserék: Hermány – Erős, Bebők, Molnár, Czili, Csomós, Fritz, Lévai, Talapka