Vasárnap délelőtt a népligeti sportcentrumba látogattunk, ahol a Ferencváros II látta csapatunkat vendégül. Megnehezítette a mérkőzést, hogy csapatunkból többen sérüléssel, betegséggel bajlódtak. Ferencváros kezdőcsapatában ott volt a sérüléséből visszatérő Sigér Dávid is.

HÍREK: FC DABAS (NB III)

FTC II - FC Dabas (2:0)

Fájó vereség az FTC otthonában

Az első félidőben a hazai csapat dominált, többször sikerült helyzetet kialakítania a Ferencvárosnak, szerencsére ez góllal viszont nem párosult. Sajnos a 36. percben egy jól lejátszott támadás végén megszerezte a vezetést a hazai csapat Baturina révén. (1:0) A második játékrészre szerkezetet váltott csapatunk, ezáltal jóval támadóbban léptünk fel. Ebben a félidőben már sikerült helyzeteket kialakítani, Domokos próbálkozott többször is átlövéssel, lövései viszont kicsivel elkerülték a hazai kaput. A 80. percben egy kombinatív játék után Czilit rúgták fel a tizenhatoson belül, a játékvezető jogosan megítélte a büntetőt. Nagy esélyt kaptunk az egyenlítésre, a labda mögé Puskás állt, lövését viszont bravúrral védeni tudta az FTC kapusa. Ami a mi oldalunkon kimaradt, az a másik oldalon góllal végződött. A 89. percben egy véleményes büntetőt kapott a Ferencváros, amelyet magabiztosan értékesítettek. (2:0) Mivel az eredmény már nem változott, így végül fájó, 2:0 arányú vereséget szenvedtünk.

Ismét több volt ebben a mérkőzésben, de a lehetőségekből gólt kell szerezni. Szomorkodásra sok idő nincs, ugyanis szerdán a mindig parázs mérkőzéseket játszó ESMTK csapatát fogadjuk hazai pályán, hétközi forduló keretein belül.

Esemény: Bajnoki mérkőzés (NB III)
Időpont: 2022.04.10. (Vasárnap, 11:00)
Helyszín: Budapest, FTC Népligeti Sportcentrum

Ferencvárosi TC II – FC Dabas 2:0 (1:0)
Gól: Baturina R, Gera Z ill. –

FC Dabas: Hermány – Kiss, Dudás, Molnár, Márton, Fritz, Domokos, Pusztai, Lévai, Kovács, Németh
Cserék: Berta, Puskás, Molnár, Talapka, Forgács, Ágoston, Csomós, Hatvani, Czili, Erős