Tovább folytatta remek tavaszi szereplését az FC Dabas II. Kemenes György csapata a mait is beleértve az elmúlt öt mérkőzéséből négyet győzelemmel zárt és mindössze egyszer szenvedett vereséget, azt is az éllovas Örkény SE ellen idegenben, ahol ráadásul az utolsó percekig még a pontszerzésre is minden esélye megvolt.

HÍREK: FC DABAS II

FC Dabas II - Ráckeve VAFC (2:1)

Ha kissé nehezen is, de hoztuk a kötelezőt

Noha a mai összecsapást megelőzőleg csupán két helyezés választotta el a két csapatot egymástól a tabellán, a nyolc pont előnyünk mégis egyértelműen azt vetítette elő, hogy az FC Dabas II számít a mérkőzés egyértelmű esélyesének. A papírforma azonban gyakorta borul, éppen ezért igen komolyan kellett vennünk az összecsapást.

Nagy meglepetésre mégis a vendégek már a 6. percben meg tudták szerezni a vezetést (0:1) és ebből a sokkból nem is sikerült egykönnyen kikeverednünk. Természetesen mindent megpróbáltunk elkövetni az egyenlítés érdekében, azonban az a fránya találat csak nem akart összejönni az első játékrész hátralevő részében, így egy gólos, minimális hátránnyal vonulhattunk a félidei pihenőre.

A második játékrészben további erőket próbáltunk mozgósítani és ennek szerencsére meg is lett az eredménye. Előbb Duhaj Ádámnak a 67. percben sikerült kiegyenlítenie (1:1), majd a 75. percben Ordasi József büntetőből szerezett találatának köszönhetően pedig már a három pont is elérhető közelségbe került (2:1). Mivel a hátralevő időben az eredmény már nem változott, így két idegenbeli fellépést követően újfent győzelemnek örvendhettünk hazai publikumunkkal a  Wellis Sportparkban.

Folytatás április 10-én, ami a mai mérkőzéssel ellentétben nem szombatra, hanem vasárnapra esik. A következő fordulóban annak az Albertirsának az otthonába  látogatunk, aki közel azonos mutatókkal rendelkezik, mint az FC Dabas II, így egy igazi “hatpontos” rangadóra számíthatunk. Ha azonban továbbra is hasonló felfogásban lépünk pályára, minden esélyünk megvan arra, hogy újabb győzelemmel és bajnoki pontokkal gazdagodva térhessünk haza riválisunk otthonából is.

Esemény: Bajnoki mérkőzés (Megye II)
Időpont: 2022.04.02. (Szombat, 16:00)
Helyszín: Dabas, Wellis Sportpark

FC Dabas II  – Ráckeve VAFC 2:1 (0:1)
Gól: Duhaj Á (67′), Ordasi J (75′) ill. Mucsi Zs (5′)

FC Dabas: Berta – Talapka, Bebők, Ordasi, Rutterschmid,  Földes, Duhaj, Farkas Cs, Molnár, Farkas Zs, Fodor
Cserék: Balogh, Danyis, Zsíros, Berkes, Venicz, Kicska, Molnár