Vasárnap délután azt az Iváncsát fogadtuk hazai pályán, akikkel az előző szezonban sokáig nagy harcot vívtunk a bajnoki címért. Sajnos mi csak a harmadik helyre futottunk be, míg ellenfelünk a Kecskemétet megelőzve szerezte meg az első helyet a bajnokságban. A jelenlegi szezon eddig egyik fél számára sem olyan sikeres, mint az előző volt. Mindkét csapat a táblázat közepén helyezkedik el. Nagyon fontos volt számunkra a győzelem, hogy ismét a tabella első feléhez tudjunk tartozni.

HÍREK: FC DABAS (NB III)

FC Dabas - Iváncsa KSE (5:0)

Fölényes hazai győzelem a tavalyi bajnokcsapat ellen

Ennek megfelelően már a mérkőzés elejétől érezhető volt, hogy ezt az összecsapást bizony meg tudjuk nyerni. A mérkőzés 6. percében Rábold végezhetett el szabadrúgást a kaputól 22 méterre. Jól helyezett lapos lövése utat talált a kapuba (1:0). Remekül kezdődött tehát számunkra z összecsapás. A folytatás is hasonlóan jól alakult. A 27. percben szögletrúgást végezhettünk el, amelyre Maka érkezett a legjobb ütemben és fejelte a játékszert a kapuba (2:0). 39. percben pedig Kovács eresztett el egy lövést 18 méterről, ami utat talált a kapuba (3:0).

A remek első félidő után tehát magabiztos előnnyel, bizakodva várhattunk a folytatást. A 48. percben aztán végérvényesen is eldőlt a találkozó. Pusztai pofozta közelről a kapuba a labdát (4:0), majd az 54. percben Busa szép mozdulattal értékesítette a helyzetét (5:0). A szakmai stáb igyekezett lehetőséget biztosítani több fiatal játékosnak is a mérkőzés hátralévő idejében. Az eredmény már nem változott.

Magabiztos győzelmet arattunk, egy percig sem forgott veszélyben a győzelem. Mai napon a két csapat között jelentős különbség volt. Szerencsére magabiztos, szép játékkal sikerült a bajnoki pontokat megszerezni.

Folytatás vasárnap idegenben az Új Hidegkúti Nándor stadionban, ahol az MTK II számú csapatával mérkőzünk meg. Fontos lenne ott is jó eredményt elérni, hogy tapadni tudjunk az élmezőnyhöz.

Időpont: 2021.11.21. (vasárnap, 13:00)
Helyszín: Dabas, Wellis Sportpark

FC Dabas – Iváncsa KSE 5:0 (3:0)
Gól: Rábold R (6′), Maka A (27′), Kovács P (39′), Pusztai A (48′), Busa B (54′) ill. –

FC Dabas: Hermány – Kiss (Földes), Dudás (Bebők), Forgács, Fritz, Pusztai (Ágoston), Lévai, Rábold, Busa (Németh), Maka, Kovács (Czili)