Vasárnap délután gyakorlatilag a város másik felén található Dabas-Gyón FC sporttelepén vendégeskedtünk. Nehéz mérkőzésre számítottunk, annak tudatában is, hogy az ellenfél a tabella hátsó felében kullog. A két csapat bárhogy is szerepel épp a bajnokságban, mindig ki-ki mérkőzést játszanak a felek. Nem vártuk jó előjelekkel az összecsapást, hiszen kedden a mi csapatunk ajtaján is kopogtatott a Covid járvány 4. hulláma. A kereten PCR tesztelés történt (ezáltal a szerdai edzés elmaradt), 2 fő esetében pedig beigazolódott a gyanú, és biztossá volt, hogy nélkülük kell megharcolnunk a bajnoki pontokért. A szakmai stáb próbálta így is legjobb felállást és taktikát kidolgozni. A kispadon gyakorlatilag csak 17-20 éves fiatalok várták, hogy pályára léphessenek.

HÍREK: FC DABAS (NB III)

Dabas-Gyón FC - FC Dabas (1:0)

Fájó vereség a városi rangadón

A kezdő sípszó után magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. A 7. percben szögletet végezhettünk el, amit az ellenfél első játékosa kifejelt, majd kontratámadást indítottak, melyet jól lejátszva bevették a kapunkat (1:0). Továbbra is nálunk volt többet labda, igaz helyzetekig nem sikerült eljutnunk. A 32. percben Szabó buta szabálytalanságot követett el, amiért sárga lapot kapott, mivel ez már a második volt számára, így jóval a találkozó előtt mehetett zuhanyozni. Eddig sem volt könnyű a helyzetünk, de ez a piros lap még jobban nehézzé tette számunkra a találkozót.

A második félidőben is többet birtokoltuk a labdát, a pályán eltűntettük az emberhátrányunkat, igaz helyzeteket ebben a félidőben sem sikerült kialakítanunk. A stáb cserékkel próbálta frissíteni a csapatot. Folyamatos játékról nem beszélhetünk, az ellenfél sokat tördelte a játékot, illetve sok esetben maradtan földön valamilyen sérülés következtében. Sajnos ebben a sporttárs is partner volt. Tíz emberrel az egyenlítés végül nem sikerült, így végül 1:0 arányú vereséget szenvedtünk.

Tipikusan az a mérkőzés volt, amelyen, ha reggelig játszunk, akkor sem szerzünk gólt. Bosszantó és fájó vereséget szenvedtünk. Nem volt bennünk ezen a délutánon az átütő erő, illetve a fegyelmezetlenségünkért igen nagy árat fizettünk. Jelen pillanatban nem tudunk mást tenni, mint gratulálni a hazai csapatnak. Folytatás vasárnap, hazai pályán a tavalyi bajnokcsapat Iváncsa KSE ellen.

Időpont: 2021.11.14. (vasárnap, 13:00)
Helyszín: Dabas, Dabas-Gyón FC Sporttelep

Dabas-Gyón FC – FC Dabas 1:0 (1:0)
Gól: Molnár M (7′) ill. –
Kiállítás: – ill. Szabó L (32′)
FC Dabas: Tóth – Kiss, Forgács, Pusztai, Földes (Németh), Fritz (Kovács), Szabó, Lévai, Rábold (Kincses), Busa, Maka (Czili)