Szombat délután MOL Magyar Kupa mérkőzés keretein belül a Szombathelyi Haladás FC látogatott a dabasi Wellis Sportparkba. A sűrű program miatt a kezdőcsapatban több olyan játékos is szerepet kapott, akik eddig kevesebb játékperchez jutottak.

HÍREK: FC DABAS (NB III)

FC Dabas - SZomBathelyi Haladás (1:2)

MOL Magyar Kupa - 3. Forduló

A mérkőzés jelentős részében, ahogy az várható volt, az ellenfélnél volt a játékszer, viszont biztató volt, hogy jó párszor sikerült kihoznunk a labdát és a védelmük mögé is kerülünk. Sajnos ezekből a lehetőségekből azonban nem alakult ki komolyabb helyzet. A Haladás igyekezett dominálni, aminek következtében az első félidő közepén, valamint a második félidő elején is gól tudtak szerezni. Ezután kényelmesebb tempóban játszott az ellenfél, ennek következtében pedig egyre többször kerültünk a kapujuk előterébe. Sikerült egy szép támadás után gólt elérni Földes Milán révén a 78. percben (1:2). Izgalmas 12 perc elé nézhettünk, ahol többször is kitámadtunk a gólszerzés reményében, igaz az ellenfél is eldönthette volt a továbbjutás kérdését.

Az eredmény már nem változott, így noha vereséget szenvedtünk, mégis tisztesen helytálltunk egy magasabban jegyzet csapat ellen. Játékosaink a dabasi publikum tapsa mellett vonulhattak az öltözőbe. A bravúr nem volt távol, de végül mégsem sikerült.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Krajcsó súlyosnak tűnő sérülést szenvedett és mentőkocsival kellett elszállítani a sporttelepről. Mielőbbi felépülést kívánunk neki. Folytatás szerdán, hazai pályán, szomszédvár rangadó keretein belül a Monor SE ellen. Pikáns mérkőzésre van kilátás, mivel ellenfelünk szakmai stábjából Erős Károly és Fehér Ádám is nemrég még az FC Dabas kötelékében állt.

Esemény: MOL Magyar Kupa mérkőzés
Időpont: 2021.09.18. (szombat, 14:30)
Helyszín: Dabas, Wellis Sportpark

FC Dabas – Szombathelyi Haladás 1:2 (0:2)
Gól: Földes M (78′) ill. Tóth M (26′), Debreceni Z (40′)