Hétközi fordulóra került sor az NB III-as bajnokságban. A szerdai napon a Szekszárdi UFC otthonában vendégszerepeltünk. A jó szezonkezdet után természetesen szerettünk volna mindhárom bajnoki pontot elhozni Szekszárdról, a hazai csapat azonban ezt nem így gondolta és mindent el is követett annak érdekében, hogy megszerezze első pontjait a 2021/2022-es szezonban.

HÍREK: FC DABAS (NB III)

Szekszárdi UFC - FC Dabas (2:1)

Elmaradt a pontszerzés

Jól kezdtük az összecsapást. Az ellenfelet sikerült az első 10 percben a saját térfelére kényszerítenünk, ennek ellenére mégsem alakult jól számunkra a mérkőzés. A 4. percben félpályán labdát vesztettünk, Budai vezette rá a labdát a védelmünkre és 22 méterről kilőtte a felső sarkot (1:0). Igyekeztünk nyomás alatt tartani a szekszárdi kaput, nálunk volt a labda, próbáltuk rést találni a hazai védelmen, de sajnos a gól nem jött össze. Meddő mezőfölényben játszottunk, ennek ellenére ismét az ellenfél szerzett gólt a 44. percben ismételten Budai révén. Egy védelmi hibát kihasználva és megköszönve szerezte meg Budai saját maga és csapata második gólját (2:0).

Az első félidőre rányomta a bélyegét a rekkenő hőség is. Bücs mester a szünetben hármas cserével próbálta meg felfrissíteni a csapatot. Továbbra is meddő mezőnyfölényben játszottunk, de ez helyzetekben továbbra sem mutatkozott meg. Lassan és körülményesen járattuk a labdát, nehezen kerültünk a kapu közelébe, igaz ekkor az ellenfél már 10 játékossal védekezett, ellentámadásokra már nem igazán törekedtek. A 91. percben Busa révén ugyan sikerült a szépítés (2:1), de az egyenlítésre már nem maradt idő.

Összességében kijelenthető, egy nyerhető mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Kesergésre azonban nincs idő, vasárnap ugyanis ismét pályára kell lépni, hazai környezetben a Hódmezővásárhely ellen.

(Fotók: Mártonfai Dénes)

Időpont: 2021.08.11. (szerda, 17:30)
Helyszín: Szekszárdi Városi Sport és Szabadidőközpont

Szekszárdi UFC – FC Dabas 2:1 (2:0)
Gól: Budai D (5′), Budai D (44′) ill. Busa B (91′)

FC Dabas: Hermány – Krajcsó (Fritz – 46′), Dudás, Forgács, Kiss, Szabó (Kincses – 78′), Ágoston (Lévai – 46′), Horváth, Rábold (Czili – 60′), Maka (Kerék – 66′), Kovács (Busa – 46′)