2016.09.18.
Bajnoki mérkőzés: Ferencvárosi TC II - FC Dabas (1 : 0)

Ezúttal elmaradt a bravúr

NBIII-as csapatunknak a múlt hétvégéhez hasonlóan ismételten komoly játékerőt képviselő ellenféllel kellett szembenéznie. Az eddigi fordulókban remekül szereplő, Lipcsei Péter irányította FTC II volt a soros ellenfelünk. A Népligetben lezajlott mérkőzés esélyese egyértelműen a zöld-fehér gárda volt, de a múlt hétvégi Dunaújváros elleni három gólos siker révén természetesen mi sem feltartott kezekkel indultunk neki az összecsapásnak.

Az első találatra egészen a 39.percig kellett várni. Sajnálatunkra Kállai Norbert öngólt vétett, így az FTC II szerezte meg a vezetést (1:0). A 64.percben a félidőben csereként beszálló Karacs Roland a kiállítás sorsára jutott, így igen nehéz, már-már kilátástalan helyzetbe kerültünk a hátralevő szűk fél órára. Csapatunk ugyan mindent megpróbált elkövetni az egyenlítés érdekében, ez azonban végül mégsem sikerült.

Vereségünk következtében két helyet rontva a tizenegyedik pozícióból várhatjuk a jövő hétvégi Komló elleni mérkőzést.

Időpont: 2016.09.18 (vasárnap, 11:00)
Helyszín: Budapest, Népliget

Ferencvárosi TC II - FC Dabas 1 : 0 (1:0)

FC Dabas: Scheilinger - Tóth, Kállai, Eördögh, Dabasi (Budai - 75') - Huller (Karacs - 46'), Nádházi, Surányi, Komoróczi (Takács - 62'), Sárközi - Zsolnai

Csere: Török, Takács, Lanczkor, Budai, Karacs, Dobó, Csató

Gól: Kállai N (öngól) ill. -