2017.09.10.
Bajnoki mérkőzés: FC Dabas - Szentlőrinc SE (3:1)

Megszereztük első győzelmünket

NB III-as első csapatunk a fordulót megelőzőleg a tabella 5. helyét elfoglaló Szentlőrinc SE gárdáját fogadta.

Noha a mérkőzés elején a vendég csapat volt kezdeményezőbb, szépen lassan átvettük az irányítást és bő fél óra elteltével a vezetést is meg tudtuk szerezni Crkvenjakov Dalibor révén (1:0). A 45. percben újdonsült támadónk ismét eredményes volt (2:0), így Erős Károly alighanem elégedett lehetett a mérkőzés alakulásával. A folytatásban már csupán a megszerzett két gólos előnyünk megtartására kellett törekednünk, azonban a fiúk rátettek még egy lapáttal és a 67. percben Makrai László góljával lényegében lezártnak tekintették a mérkőzést (3:0). A vendég csapat ugyan a 79. percben szépíteni tudott (3:1), többre azonban már szerencsére nem futotta erejükből.

A győzelemnek köszönhetően a 10. helyre léptünk előre a tabellán és bizakodva várhatjuk a Szekszárd elleni idegenbeli összecsapást. Jövő hétvégi ellenfelünk jelenleg az előkelő 4. pozíciót foglalja el a táblázaton, azonban előnyük mindössze 3 pont csapatunkkal szemben, ami könnyedén ledolgozható.

Időpont: 2017.09.09 (szombat, 16:30)
Helyszín: Dabas

FC Dabas - Szentlőrinc SE 3:1 (2:0)

FC Dabas: Scheilinger - Földes, Makrai, Eördögh, Fritz, Fitos (Sárközi - 60'), Erős, Csepregi (Zsolnai - 77'), Kiss V (Sándli - 61'), Mundi, Dalibor

Csere: Sebestyén, Sárközi, Szűcs, Sándli, Csordás, Zsolnai, Takács

Gól: C. Dalibor (34'), C. Dalibor (45'), Makrai L (67') ill Virág Sz (79')